hamsili lahmacun

SıNOP – Güneydoğu’nun lahmacunu Karadeniz’in hamsisiyle buluştu.

Sinop’ta bir restoranın ürettiği hamsili lahmacun, vatandaşların büyük beğenisini kazandı. Böylece Karadeniz’e has olan hamsiden her türlü yiyecek yapılması geleneğine lahmacun da katılmış oldu.

Sinop’ta Türk Mutfağı adlı bir restoranda 6 yıllık ustalık yapan Nizamettin Kurt (25), Karadeniz’e has hamsiyle lahmacun yapıyor.

Lahmacun hamuru üzerine et yerine, hamsiden meydana getirdiği kıymayı kullanan Nizamettin Kurt, gelen taleplerden de çok memnun olduğunu ve hamsili lahmacunun üretimine devam edeceklerini söyledi.

Kırmızı et yemeyip, beyaz eti tercih edenleri hedef kitle olarak tercih ettiklerini kaydeden Kurt, "Lahmacunun sadece et ve kıymadan yapılamayacağını böylece göstermiş olduk. Kolesterol yönünden sıfır olan hamsiden de lahmacun yapılabilir. Gelen ilk tepkiler oldukça memnuniyet verici. Hamsili lahmacunun malzemesini çeşitli baharatlarla zenginleştiriyorum.Böylece yenildiğinde hamsi kokusu kesinlikle hissedilmiyor. Hatta, hamsili lahmacunu yiyen müşterilerimize hamsiden yapıldığını söylemediğimizde çok şaşırıyorlar" dedi.

Nizamettin Kurt, hamsili lahmacunun tanesini 1.5 YTL’den sattıklarını da sözlerine ekledi. (ıHA)

Related Posts